Ees ootab puhkus, tööreis või matk? Läätsed teevad reisimise mugavamaks, kuid tuleb leida ka võimalus silmahoolduse rutiini hoidmiseks. Paari lihtsa ettevalmistava sammuga väldid sekeldusi ning võid pühenduda reisi nautimisele.

Reisile ühepäevaste läätsedega

Ühepäevased läätsed sobivad eriti hästi reisimiseks, kuna neid ei pea puhastama ega hooldama. Isegi kui kannad enamasti kahenädalasi või kuuajalisi läätsesid, võivad ühepäevased läätsed olla hea alternatiiv reisile. Ühepäevased läätsed viskad päeva lõpus ära ning järgmisel hommikul paned silma uued ja puhtad läätsed. 

Võta kaasa silmatilgad

Niisutavad silmatilgad pakuvad leevendust silmade kuivustunde korral nii kuiva õhuga lennureisil kui ka ereda päikese käes veedetud päeva järel. Käsipagasiga lennates pea meeles, et ka silmatilgad tuleb pakkida koos teiste väikeste vedelikega korduvsuletavasse kilekotti. Kui sul tuleb veeta pikki tunde väga kuivas õhus, võib olla hea mõte kanda sellel ajal läätsede asemel prille.

Paki igaks juhuks prillid kaasa

Vahel võib juhtuda, et sihtkohas on õhk palju kuivem, kui su silmad on harjunud või tekitab reisil miski allergiat. Kuna läätsesid ei tohiks kunagi panna ärritunud või põletikulistesse silmadesse, võta reisile igaks juhuks ka prillid kaasa.

Hangi reisisuuruses läätsevedelik

Kui suundud reisile kahenädalaste või kuuajaliste läätsedega, vajad ka reisisuuruses läätsevedelikku. Eriti oluline on see siis, kui reisid lennukiga, kuid väiksem pudel on kergem ja mugavam mis tahes reisile kaasa võtmiseks. Pea meeles, et hügieeni kaalutlustel ei tohi läätsevedelikku teistesse anumatesse ümber valada.

Ära unusta päikeseprille

UV-kaitsega kontaktläätsed aitavad blokeerida UV-kiirgust, kuid kuna läätsed ei kata kogu silma ja silmaümbruse piirkonda, tuleks õues viibides pidevalt ka päikeseprille kanda.

Kvaliteetsed päikeseprillid on osa kohustuslikust reisivarustusest. Leia reisiks sobivad päikeseprillid vastavalt sihtkohale. Veekogude ääres ning lumistel ja jäistel maastikel esineb rohkelt pimestavat horisontaalset peegeldust, seega nii mere äärde, suusamäele kui ka laevareisile on hea valik polariseeritud päikeseprillid. 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga